Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Hypotéky a poistenie

Hypotéky

Ak zvažujete kúpu nehnuteľnosti, určite uvažujete aj nad spôsobom jej financovania. Financovať váš zámer môžete rôznymi spôsobmi, napr. aj hotovosťou. Ak ste sa ale rozhodli pre úver, v dnešnej dobe spravidla najvýhodnejšie vychádzajú hypotéky.

Ale ako sa v tých hypotékach vyznať? 

Ako prvé vás preto zrejme napadne vyžiadať si ponuku od svojej banky. Hovoríte si, veď som tam klientom už dlhé roky, tam mi dajú určite tie najlepšie podmienky. Istotne o mňa nechcú prísť ako o klienta. Uvažujete správne, ale vaša banka uvažuje trochu inak. Vaša banka vám ponuku s radosťou poskytne, ale nečudujte sa, keď bude od tej najlepšej na kilometre vzdialená. Banky totiž rady a často využívajú dôveru svojich klientov k ich bankovému domu a práve svojim klientom dávajú skôr tie horšie ako lepšie podmienky. Má to svoje dôvody. Iná banka, ktorej klientom zatiaľ nie ste, má silnú motiváciu získať si vás ako nového klienta (na rozdiel od tej vašej, ktorej klientom už ste). Ak by sa jej aj nepodarilo získať si vás na trvalo, tak spokojná bude aj keď si u nej zoberiete hoci len jednorazové financovanie, z ktorého má tiež slušný výnos. Vo väčšine prípadov sa preto v praxi stretávame skôr s tým, že klienti si hypotéku vyberú v úplne inej banke ako tej, kde majú vedený bežný účet.

Zorientujeme vás

Je teda úplne normálne, že sa neorientujete v ponukách jednotlivých bánk a ani podmienkach, ktoré je potrebné splniť na to, aby ste boli pri žiadaní o úver úspešní. 

Ktorú banku si teda vybrať? Čo je pri žiadaní o úver dôležité? Aké podmienky na hypoúver je potrebné splniť? Všetky tieto a im podobné otázky vám kvalifikovane zodpovieme a s radosťou tiež poradíme ako získať tú najvýhodnejšiu hypotéku práve pre vás.

Spolupracujeme so všetkými bankami na trhu, preto vieme zaručiť, že pre vás vyberieme tú správnu v danom mieste a čase.

Nie sme viazaní na žiadnu zo spolupracujúcich bánk. Presne vám preto povieme, čo musíte splniť, aby ste dostali požadovaný úver v ktorejkoľvek z nich. Dokonale poznáme ich podmienky ako aj ich špecifiká. Ak to nepôjde v jednej, pôjde to v inej.

Nájdeme vám vhodnú banku

Na striebornom podnose vám naservírujeme banku, ktorá vám vzhľadom na váš konkrétny prípad poskytne tie najlepšie podmienky. Zaručene. A úplne zadarmo.

Prevedieme vás celým zložitým úverovým procesom, predovšetkým však:

  1. odbremeníme vás od všetkého zložitého
  2. zhodnotíme váš úverový profil a vašu úverovú kapacitu
  3. odporučíme vám vhodnú banku
  4. navrhneme vhodné poistenie nehnuteľnosti
  5. vybavíme za vás všetky papierovačky
  6. dosledujeme celý schvaľovací proces.

Spoľahnite sa na nás, sme tu pre Vás!


Poistenie 

Po kúpe nehnuteľnosti sa vám už sen o novom bývaní začal napĺňať. Vysnívanú nehnuteľnosť teda máte, ale nemali by ste zabudnúť, že by ju bolo viac ako vhodné (ak nie priamo nevyhnutné) aj poistiť. V opačnom prípade sa môže krásny sen obratom zmeniť na škaredú skúsenosť.

Aké poistenie je teda vhodné?

Poistenie, ktoré sa dojednáva v súvislosti s bývaním patrí do skupiny poistenia majetku.

Poistenie majetku je v týchto prípadoch určené na zabezpečenie rôznych typov nehnuteľností najmä proti živelným pohromám a ďalším možným rizikám, akými sú napríklad vandalizmus, vlámanie či poškodenie stavby alebo vecí v nej. Poistenie má zabezpečiť, že poistenému budú v prípade poistnej udalosti vyplatené peňažné prostriedky na odstránenie škôd vzniknutých na majetku, na ktorý bolo toto poistenie dojednané. Poistenie a rozsah jeho poistného krytia však vždy závisí od konkrétnej poisťovne a jej poistného portfólia. V praxi to znamená, že každá poisťovňa môže poskytovať viacero poistných produktov zameraných na určitú oblasť či riziko, no tiež je možné jednotlivé riziká kombinovať podľa potreby klienta.

Poistenie majetku v súvislosti s bývaním môžeme rozčleniť na dve základné skupiny, a to:

  • poistenie nehnuteľnosti (poisťuje sa budova alebo stavba ako taká); toto poistenie je povinné resp. vyžadované bankou pri financovaní kúpy nehnuteľností hypotekárnym úverom, a 
  • poistenie domácnosti (poisťujú sa veci nachádzajúce sa v nehnuteľnosti, napr. zariadenie bytu či domu); toto poistenie nie je povinné resp. banky ho nevyžadujú, veľmi sa však odporúča. 

S dôverou sa nás obráťte, pozrieme sa bližšie na vaše potreby a odporučíme vám to najvhodnejšie a najvýhodnejšie poistenie. Výber býva síce obyčajne vcelku široký, avšak je potrebné dobre rozumieť jednotlivým poistným produktom. Nie zriedkavo sú totiž nastavené o čosi komplikovanejšie, než by sa čakalo.

Rovnako ako pri hypotékach, aj v oblasti poistenia spolupracujeme so všetkými poisťovňami na trhu. Vieme vám  porovnať jednotlivé pre vás najviac vyhovujúce poistné produkty a pripraviť ponuku na mieru zohľadňujúcu vaše požiadavky. 

Keďže pracujeme pre viacero poisťovní súčasne, nie sme na žiadnu z nich viazaní! Práve to je zárukou nestrannosti a objektívnosti našich ponúk, ktoré vám predložíme spolu s odporúčaním tej najlepšej pre vás. Zaručene. A úplne zadarmo

Spoľahnite sa na nás, sme tu pre Vás!